czystość auta w sezonie zimowym

Utrzymywanie samochodu w czystości podczas sezonu zimowego jest bardzo trudne ze względu na wiele rodzajów zanieczyszczeń znajdujących się na drodze oraz bardzo niskie temperatury. Przede wszystkim warto przygotować auto do zimy już wcześniej i gruntownie zabezpieczyć jego nadwozie oraz podwozie przed wnikaniem wilgoci i soli, które są głównymi przyczynami pojawiania się rdzy. Odpowiednio nawoskowana karoseria będzie nie tylko wyglądała efektownie, ale trudniej będzie ją zabrudzić, a ewentualne zanieczyszczenia staną się o wiele łatwiejsze do wyczyszczenia.

Warto również znajdujące się wewnątrz samochodu dywaniki wymienić z materiałowych na gumowe, które pozwolą na ściekanie wody pojawiającej zimą na naszych butach, a następnie łatwe wylewanie jej na zewnątrz.

Mycie samochodu zimą

Gdy temperatura powietrza jest ujemna, trzeba bardzo uważać z myciem naszego samochodu, aby nie przyniosło ono wielu zniszczeń zamiast korzyści. Jednocześnie jednak osadzająca się na nim sól jest także niebezpieczna i powinno się ją regularnie usuwać. Dlatego jednym z polecanych rozwiązań może być skorzystanie z myjni samochodowej , dzięki której wszystkie zanieczyszczenia zostaną bardzo dokładnie usunięte. Należy jednak wybrać sprawdzoną placówkę, w której zabiegi wykonywane są wysokiej jakości szczotkami nierysującymi karoserii. Ważne jest również bardzo dokładne osuszenie całego auta, aby na żadnej jego powierzchni nie została wilgoć mogąca doprowadzić do powstawania ogrnisk korozyjnych. I na koniec dobrze jest zdecydować się na nawoskowanie samochodu na gorąco.

Innym rozwiązaniem podczas mrozów może być umycie samochodu we własnym ogrzewanym garażu lub innym pomieszczeniu, w którym temperatura jest dodatnia. Trzeba jednak wtedy pamiętać, aby do całkowitego wysuszenia wszystkich elementów nasze auto przebywało w takim ciepłym pomieszczeniu.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit