Problemy z uruchamianiem samochodu zimą

Niskie temperatury panujące w porze zimowej są trudne nie tylko dla nas, ale również dla naszych samochodów. Gdy auto całą noc stało na mrozie, poranny rozruch może być kłopotliwy, nawet jeśli stan techniczny pojazdu wcześniej był zadowalający. Najczęstszą przyczyną braku zapłonu jest zużyty akumulator, dlatego warto wcześniej sprawdzić jego stan za pomocą testera dostępnego w większości serwisów i warsztatów. Innym powodem może być rzadkie używanie auta lub jeżdżenie tylko na krótkich kilkukilometrowych dystansach. W związku z czym następuje utrata prądu podczas odpalenia silnika, a krótkie ładowanie w czasie jazdy nie jest w stanie jej zrekompensować. Dopiero gdy podróż jest dłuższa, alternator może naładować baterię, aby nie nastąpiła zbyt duża utrata jej mocy.

Odpowiednie przygotowanie

Przed zimą warto umyć nasze auto w http://autospaszczypczyk.pl/kontakt myjni samochodowej  i szczegółowo sprawdzić stan najważniejszych jego elementów, aby wyeliminować późniejsze problemy z rozruchem. Przede wszystkim przypatrujemy się akumulatorowi. Gdy jest już trochę zużyty, to możemy próbować uratować go poprzez dolanie wody destylowanej (jeśli poziom elektrolitów jest zbyt niski), a następnie podłączenie do prostownika. Jeżeli to nie pomoże, pozostaje jedynie wymiana naszego akumulatora na nowy. Równie istotne powinno być obejrzenie przewodów wysokiego napięcia, bo jeśli są stare i uszkodzone, to z powodu wilgoci występującej szczególnie zimą będą narażone na przebicia, co również może skutkować problemami z uruchomieniem silnika.

Inny element, którego stan jest bardzo istotny, to rozrusznik, w którym najczęściej zużyciu ulegają szczotki, bendiks i tulejki. Równie ważne jest sprawdzenie alternatora, ponieważ jego nieprawidłowe działanie skutkować będzie brakiem ładowania akumulatora podczas jazdy i w konsekwencji trudnościami z rozruchem auta.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit