Mycie auta w sezonie zimowym

Zima to czas, gdy na drogach, a zatem i na naszych autach, pojawia się bardzo dużo zanieczyszczeń, w tym przede wszystkim błoto pośniegowe, piasek, chlorek wapnia i sól, którymi posypywane są drogi, aby nie tworzył się na nich lód. Te zanieczyszczenia na samochodzie nie tylko źle wyglądają, ale niektóre z nich mogą również przyspieszyć rdzewienie auta oraz doprowadzić do zniszczenia elementów jego karoserii i podwozia. Dlatego podczas zimy nie powinniśmy unikać wizyt w profesjonalnej myjni samochodowej ().

Przydatne rady

Zimą powinniśmy co pewien czas umyć nasze auto, jednak należy robić to z rozwagą i odpowiednio się do tego przygotować. Warto przy tym stosować się do poniższych rad:

– Aby mycie nie uszkodziło naszego samochodu, lepiej nie wykonywać go podczas mrozu. Dotyczy to zarówno wizyt w myjni, jak i domowych zabiegów na własnym podwórku. Kontakt zmrożonego lakieru z ciepłą wodą może czasem doprowadzić nawet do powstawania pęknięć i innego typu uszkodzeń.

– W okresie zimowym zrezygnujmy z mycia silnika naszego auta, ponieważ w niskiej temperaturze wilgoć na długo pozostanie w jego elementach i może doprowadzić do późniejszych problemów z rozruchem.

– Przed rozpoczęciem mycia w automyjni dobrym pomysłem jest oczyszczenie uszczelek w drzwiach i pokrycie ich cienką warstwą smaru silikonowego, który sprawi, że kropelki wody, które zamarzną po myciu, nie będą przywierać do gumy i łatwiejsze stanie się otwieranie drzwi.

– I na koniec bardzo istotne jest dokładne wysuszenie auta po umyciu, aby w żadnym miejscu nie pozostała wilgoć, która może spowodować uszkodzenia. Dodatkowo na karoserię można położyć pastę polerską z woskiem, która stworzy warstwę chroniącą przed śniegiem, lodem oraz wszelkimi pojawiającymi się zanieczyszczeniami.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit