Sezon jesienny i zimowy to często padający deszcz, śnieg oraz wysoka wilgotność, która sprzyja rozwijaniu się rdzy w naszym samochodzie, a to może skutkować niebezpiecznymi awariami i skróceniem czasu jego eksploatacji. Okazuje się, że nawet najnowsze modele aut nie są odporne na korozję i warto zastosować specjalistyczne środki, aby dłużej mogły nam służyć w dobrym stanie.

Samodzielnie lub w warsztacie

Przed rozpoczęciem prac zabezpieczających warto nasze auto umyć w myjni samochodowej, a następnie wysuszyć, aby nie pozostała na nim wilgoć. Dokładnego oczyszczenia wymagają szczególnie te fragmenty, które będziemy zabezpieczać, ponieważ trzeba z nich usunąć wszelkie zanieczyszczenia oraz sól, która mogłaby tworzyć ogniska korozji i niszczyć blachę.

Skuteczne zabezpieczenie podwozia najlepiej wykonywać w profesjonalnym warsztacie, który dysponuje urządzeniami nanoszącymi warstwę zabezpieczającą pod wysokim ciśnieniem, co zapewnia wypełnienie przez nią każdej szczeliny i dzięki temu skuteczniejszą ochronę. Najpierw bezpośrednio na blachę aplikowana jest substancja antykorozyjna, a dopiero jako kolejną warstwę używa się preparatu bitumicznego, który powinien skutecznie chronić przez około cztery lata.

W warunkach przydomowego garażu do zabezpieczania innych elementów auta najlepiej wykorzystywać środki w spreju, które pozwalają na rozpylenie danej substancji w najdokładniejszy sposób. W sklepach znajdziemy środki zawierające w swoim składzie dużą ilość oleju, które mogą być stosowane nawet w miejscach zaatakowanych przez korozję, ponieważ ją powstrzymują. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, aby używany przez nas środek nie dostał się do hamulców, ponieważ niszczy ich okładziny, a także nie pozostał na elementach gumowych, bo może doprowadzić do ich rozpuszczenia.

 

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit