auto

W okresie jesiennym dni stają się coraz krótsze, temperatury powietrza spadają i często występuje duże zachmurzenie oraz deszcz. Czynniki te wpływają na komfort jazdy i powodują pogorszenie widoczności na drodze, dlatego warto zadbać o nasz samochód, aby nawet w trudnych warunkach móc jeździć bezpiecznie.

Zwiększenie widoczności

Najważniejsze elementy, o jakie powinniśmy zadbać w sezonie jesiennym, to szyby naszego auta oraz przednie wycieraczki. Bardzo ważne jest częste i dokładne mycie szczególnie przednich szyb, aby usunąć z nich kurz, brud, przyklejone owady i wszelkie inne zanieczyszczenia, które mogą przeszkadzać podczas prowadzenia auta. Warto przy tym skorzystać z usług myjni samochodowej , która zapewni nam mycie powłok szklanych nie tylko od zewnątrz, lecz także od strony wewnętrznej. Równie istotne jest dokładne umycie piór wycieraczek, aby znajdujące się na nich zabrudzenia nie były rozprowadzane po całej powierzchni szyby. Odpowiedniej pielęgnacji wymagają także uszczelki gumowe znajdujące się w samochodzie, ponieważ jeśli są zniszczone i nieszczelne, to jesienna wilgoć, kurz i hałas przenikają do wnętrza. Po oczyszczeniu i osuszeniu konserwujemy je przy użyciu preparatów z zawartością silikonu lub gliceryny.

Jesień związana jest z wysokim poziomem wilgotności w powietrzu, dlatego w tym czasie szczególnie powinniśmy zadbać o przewody i inne elementy elektryczne znajdujące się w aucie. Warto je dobrze oczyścić, a także sprawdzić, czy wszystkie bezpieczniki działają. Na koniec dokładnie wyczyśćmy wszystkie kanały wentylacyjne znajdujące się wewnątrz samochodu, sprawdźmy filtr pyłkowy, który może wymagać już wymiany, a także przetestujmy działanie ogrzewania, bo przy niskich temperaturach będziemy często z niego korzystać.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit