skórzana tapicerka

Skóra na fotelach samochodowych nie tylko dodaje wnętrzu pojazdu elegancji, ale też jest bardziej komfortowa podczas dłuższych podróży. Ten naturalny, stosunkowo drogi materiał wymaga odpowiedniego postępowania, aby długo zachował swoje walory. Po latach przydaje się też czyszczenie i impregnacja.

Jak pielęgnować skórzaną tapicerkę?

Fotele samochodowe nie są wprawdzie eksploatowane tak intensywnie, jak meble w domu, ale też z drugiej strony znacznie trudniej ochronić je przed brudem i plamami. Do samochodu wsiadamy wprost z ulicy, w płaszczu zmoczonym deszczem, w odzieży, w której spędzaliśmy czas w parku czy w firmie.

Skóra tapicerki jest narażona na typowe miejskie zanieczyszczenia, dlatego – aby zachowała swój urok przez długie lata – wymaga starannej i systematycznej pielęgnacji. Efektem intensywnego użytkowania i ciągłego pocierania skóry foteli jest jej przesuszenie, pękanie oraz utrata koloru. Często pojawiają się też zagięcia i mikropęknięcia w okolicy szwów. Samodzielna pielęgnacja wymaga systematycznego stosowania specjalnych preparatów do czyszczenia oraz impregnacji tapicerki skórzanej. Najbardziej komfortowe kosmetyki samochodowe to produkty typu „2w1”, które zawierają składnik czyszczący i pielęgnujący.

Wbrew pozorom droga skóra jest znacznie prostsza w utrzymaniu niż tapicerka tekstylna. Niezbędna jest tylko konsekwencja i właściwie dobrany środek.

Kiedy do profesjonalnej myjni samochodowej?

Nawet największa dbałość o samochód nie zapewnia zachowania jego idealnego stanu przez cały okres eksploatacji. Również konserwowana i pielęgnowana skóra starzeje się z czasem, a na jej powierzchni pojawiają się ślady, których nie usunie preparat z pobliskiego sklepu motoryzacyjnego. To odpowiednia pora na wizytę w profesjonalnej myjni samochodowej, która w ramach swoich usług oferuje także czyszczenie tapicerki skórzanej. Fachowe podejście to nie tylko wiedza o metodach usuwania uszkodzeń i przebarwień, ale również dostęp do specjalistycznych preparatów.

Profesjonalna renowacja tapicerki skórzanej zazwyczaj obejmuje:

  • usuwanie trwałych, miejscowych przebarwień,
  • usuwanie trudnych plam,
  • likwidowanie przetarć i pęknięć skóry,
  • przywracanie naturalnej kolorystyki materiału.

Odpowiednio wyczyszczona i zakonserwowana skóra znacznie zyskuje na swoim wyglądzie, a jednocześnie korzystnie podnosi walory estetyczne samochodu. Poza tym czyste wnętrze jest znacznie przyjemniejsze podczas jazdy.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit