felga

Felgi są ważnym elementem każdego samochodu, bowiem to od nich zależy solidność kół i bezpieczeństwo jazdy. Odpowiednio utrzymane mogą też być wizualnym atutem pojazdu. Lśniące srebrne detale przyciągają uwagę i dodają szyku nawet starszym modelom aut.

Zabezpieczanie felg przed pierwszym użyciem

Felgi do samochodu osobowego mogą być wykonane z aluminium lub stali. Pierwsze są bardziej efektowne z uwagi na ich piękny, srebrzysty kolor. Drugie kierowcy cenią za ich wytrzymałość, szczególnie w trudnych warunkach zimowych. Oba modele wymagają dbałości, dzięki której będą mniej podatne na korozję i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Warto o nich pomyśleć jeszcze przed pierwszym zamontowaniem w samochodzie.

Starannie nałożona warstwa wosku zapobiegnie gromadzeniu się i nawarstwianiu zanieczyszczeń, na które felgi są wyjątkowo podatne, zanim zahartuje je eksploatacja. Metalowa powierzchnia standardowo jest lakierowana, a zanieczyszczenia wgryzają się w lakier, niszcząc go i wymuszając znacznie droższą renowację. Woskowanie pozwoli uniknąć tych kosztów i pomoże w usuwaniu brudu.

Systematyczne mycie w okresie eksploatacji

Aby felgi utrzymały swój estetyczny wygląd i spójną konstrukcję, konieczne jest systematyczne usuwanie warstwy zanieczyszczeń na ich powierzchni. Najlepiej nadają się do tego celu tradycyjne środki, jak woda z detergentem i myjka ciśnieniowa. Odwiedzając obsługową ręczną myjnię samochodową, można zamówić również profesjonalne mycie felg oraz ich konserwację. Stosując myjkę ciśnieniową samodzielnie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na odległość strumienia wody od powierzchni metalu. Zbyt silny strumień może uszkodzić lakier. Zalecana odległość to ok. 10 cm. Czyszczenie środkami chemicznymi zwłaszcza felg aluminiowych jest ostatecznym rozwiązaniem.

Woskowanie i powłoka ceramiczna

Jeśli chcemy zabezpieczyć felgi swojego auta przed szybkim niszczeniem, warto pomyśleć o ich woskowaniu. Naniesiona powłoka nie tylko utrudni przywieranie brudu, ale też ułatwi jego usuwanie. Myjnie samochodowe oferują również opcję nanoszenia gorącego wosku, który wyeliminuje potrzebę suszenia felg.

Znacznie skuteczniejszą, choć również droższą metodą, jest pokrywanie powierzchni metalu powłoką ceramiczną. Odpowiedni preparat zagwarantuje trwałą ochronę na minimum dwa lata.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit