samochód

Posiadanie samochodu jest już standardem, a zainteresowanie właścicieli przenosi się z ich posiadania w kierunku jakości i wyglądu. Piękny, intensywny w kolorze lakier, elegancka skórzana tapicerka i lśniące felgi mogą dziś być udziałem również starszych modeli. Zapewni im to auto detailing.

Auto detailing – salon odnowy dla samochodu

Osoby dbające o swój wygląd często zaglądają do salonów odnowy biologicznej, w których seria odpowiednio dobranych zabiegów pozwala przywrócić im młodość i witalność. Współczesny rynek usługowy rozwija się bardzo intensywnie, dzięki czemu powstają nowe firmy z nowymi ofertami dla klientów, w tym również dla właścicieli aut. Do takich nowych ofert skierowanych do posiadaczy pojazdów mechanicznych zalicza się właśnie auto detailing, będący motoryzacyjnym odpowiednikiem salonów odnowy biologicznej.

Jak każda tego typu instytucja zapewnia on szereg usług, które mają na celu przywrócenie wyglądu auta z pierwszych miesięcy po opuszczeniu linii produkcyjnej. Oczywiście po 15-letnim pojeździe nikt nie oczekuje nienagannego wyglądu i sprawności, jednak wizyta w takim punkcie potrafi zdziałać cuda. To nie tylko kompleksowe mycie, pranie i czyszczenie, ale również usuwanie śladów wieloletniego użytkowania, mikroskopijnych zadrapań, zmatowienia powierzchni, odbarwień, które wpływają na wiekowy wygląd pojazdu.

Co obejmuje usługa auto detailingu?

Nowa usługa, jaką oferuje wyspecjalizowana myjnia samochodowa, może być zróżnicowana zależnie od firmy, która ją wykonuje. W ogólnym założeniu rozumie się przez nią kompleksowe sprzątanie samochodu: począwszy od kół, a kończąc na dachu. Efektem jest nie tylko czysty, ale również odpowiednio zakonserwowany i chroniony pojazd. Wśród typowych czynności wykonywanych w ramach auto detailingu znajduje się:

  • mycie i woskowanie karoserii,
  • konserwacja części gumowych i plastikowych,
  • czyszczenie i ozonowanie wnętrza,
  • czyszczenie bagażnika, felg, nadkoli, wnęk komory silnika i innych elementów,
  • usuwanie mikrozarysowań lakieru,
  • nanoszenie powłok ceramicznych, polimerowych i kwarcowych,
  • czyszczenie i impregnacja dachów cabrio.

Wymienione usługi to przykładowa propozycja, którą może uzupełniać szereg innych prac – zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami właściciela pojazdu.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit