tapicerka samochodowa

Samochody produkowane są na długie lata i często jeżdżą po drogach nawet ponad dwie dekady. O ile systematyczne wizyty w myjni pozwalają na zachowanie estetycznego wyglądu zewnętrznego, o tyle wnętrze stwarza już znacznie więcej problemów. Jak zadbać o tapicerkę, aby przywrócić jej blask?

Fotele, podsufitka, dywaniki, czyli wnętrze po latach użytkowania

Kupując meble tapicerowane do domu zazwyczaj zakładamy, że jest to inwestycja na 10 lat. Po tym okresie dzieci dorastają albo nam nudzi się aranżacja i poszukujemy odmiany, czyli kupujemy nowe wyposażenie. Nawet, jeśli tapicerowana sofa lub komplet foteli towarzyszą nam dłużej, staramy się dbać o nie i od czasu do czasu zamawiamy fachowe pranie. Z samochodami bywa inaczej. Wielu właścicieli, zwłaszcza tych kupujących auta używane, zakłada ich kilkuletnie użytkowanie i wymianę na nowy model. W takiej sytuacji pranie tapicerki nie mieści się w planie, a sprzątanie wnętrza ogranicza się do trzepania dywaników i odkurzania. Zaniedbane wnętrze, wypłowiałe fotele i plamy nawet przy doskonale wypielęgnowanym lakierze nie wpłyną na pozytywny wizerunek pojazdu. Dlatego tak ważne jest okresowe skorzystanie z usługi, jaką jest czyszczenie tapicerki. Oferuje ją między innymi nasza myjnia samochodowa w Krakowie.

Co trzeba wiedzieć o czyszczeniu tapicerki?

Fotele w samochodach oprawiane są różnymi materiałami: od tekstyliów obiciowych, przez tworzywa sztuczne, po naturalną lub ekologiczną skórę. Każdy z tych materiałów wymaga innych detergentów i metod postępowania. Oto kilka podstawowych zasad.

  • Kompleksowe pranie wymaga nie tylko wiedzy o tkaninach i skórach, ale też znajomości preparatów chemicznych.
  • Stosunkowo wysokie ceny są adekwatne do jakości usług, które zlecamy raz czy dwa razy w całym okresie eksploatacji samochodu.
  • Pranie tapicerki zaczyna się od odkurzenia wnętrza, włącznie z zakamarkami i zagięciami foteli.
  • Do czyszczenia tapicerki tekstylnej używa się miękkiej szczotki, do skóry – gąbki, a do podsufitki – pieluch lub miękkich szmatek.
  • Elementy z tworzywa wymagają innych metod oraz detergentów niż tkaniny i skóra.

Zalecane jest czyszczenie i konserwowanie tapicerki skórzanej przynajmniej raz do roku. Gruntowne sprzątanie w myjni może być wykonane raz na kilka lat.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit