myjnia samochodowa

Wizyta w myjni samochodowej zazwyczaj wynika z konkretnej potrzeby, jaką jest mocno zanieczyszczona karoseria. Wielu właścicieli aut uważa, że latem można ograniczyć mycie pojazdu, bo nie brudzi się tak jak jesienią i wygląda w miarę estetycznie. Czy takie podejście jest właściwe i jak wpływa ono na stan pojazdu?

Brudny samochód to nie tylko błoto

Przeciętna gospodyni domowa, która dba o swoje mieszkanie, z pewnością nie podda w wątpliwość faktu, że ilość kurzu, jaką musi ścierać z mebli jest znacznie większa w okresie letnim. To efekt suchego, ciepłego, naładowanego energią słoneczną powietrza, w którym znacznie lepiej unoszą się wszelkie drobinki. To, czego gołym okiem nie dostrzegamy na karoserii samochodu, pozostawia trwałe ślady, które niekorzystnie wpływają na stan lakieru. Kraków pod względem zanieczyszczeń jest szczególnym miastem, bowiem stwierdzony w nim smog przekracza wszelkie polskie normy. Te niewidoczne osady osiadają na aucie zarówno podczas jazdy, jak i na parkingu pod blokiem. Do poważnych zagrożeń można też zaliczyć cząstki roślinne, których wiele zawiera lepkie olejki oklejające mikroskopijnymi plamkami powierzchnię lakieru. Po jednym sezonie bez wizyty w myjni konsekwencje mogą być poważne.

Zanieczyszczenia a komfort jazdy

Ważnym elementem samochodu jest przednia szyba, latem szczególnie narażona na ataki wszechobecnych owadów. Im więcej podróżujemy podczas letnich miesięcy, tym więcej tego typu zanieczyszczeń pojawia się na szkle. Jest to nie tylko kwestia estetyki, ale i komfortu jazdy, bowiem mnóstwo niewielkich plamek rozprasza kierowcę i powoduje, że skupia on wzrok nie tam, gdzie powinien. Myjnia samochodowa w Krakowie zagwarantuje kompleksowe czyszczenie karoserii włącznie ze wszystkimi szybami. Wystarczy jedna wizyta na kilka tygodni, aby samochód miał zagwarantowaną ochronę, a kierowca cieszył się dobrą widocznością.

Konsekwencje nieusuwania zanieczyszczeń to spękany lakier na skutek wżerania się owadów, albo korozja, która wynika z głębokiego penetrowania lakieru przez wnikające w niego opiłki i smołę.

Najlepszy test, który powie, czy konieczna jest już wizyta w myjni, to przesunięcie dłonią po powierzchni karoserii. Jeśli jest chropowata, warto wybrać się do punktu usługowego.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit