myjnia samochodowa

Właściciele samochodów od dawna już toczą spór na temat tego, czy lepsza dla ich pojazdów jest wizyta w myjni ręcznej czy w automatycznej. Z pewnością każda z nich ma swoje dobre i złe strony, dlatego warto przyjrzeć się ich zaletom i wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Najważniejsze atuty myjni ręcznych obsługowych

Mycie samochodu nie jest czynnością, która ma na celu jedynie względy estetyczne. Systematyczne usuwanie błota, pozostałości asfaltu i olejów, a zimą także soli drogowej chroni karoserię przed zbyt szybkim korodowaniem. Jeśli sami zabieramy się do czyszczenia pojazdu zazwyczaj robimy to dobrze, ale nie doskonale. Wynika to z faktu, że nie każdy posiadacz auta wie, gdzie sięgnąć szczotką i strumieniem wody, aby uzyskać jak najlepszy efekt. W myjni ręcznej obsługowej pracę wykonuje wykwalifikowany personel, który zna się na samochodach i wie, jak o nie dbać w sposób profesjonalny. Stąd tak wiele zalet tego rodzaju punktów usługowych. Wybierając jeden z nich, możesz zyskać:

  • dokładność wykonanej pracy, która wynika z wiedzy i doświadczenia obsługi,
  • wizualną ocenę stopnia zabrudzenia i miejsc wymagających czyszczenia, której nie dokona żaden automat,
  • możliwość modyfikowania zakresu usługi już w trakcie jej wykonywania,
  • profesjonalizm, który wynika ze szkoleń obsługi, potrzeby pozyskiwania klientów czy wprawy wynikającej z mycia wielu samochodów dziennie,
  • minimalne ryzyko uszkodzenia lakieru,

Atuty myjni automatycznej

Myjnie automatyczne stanowią sporą konkurencję dla ręcznych, ale nie zawsze to, co dla jednych jest wadą, będzie nią też dla innych kierowców. Jako plus automatów wymienia się krótki czas usługi, jednak im mniej minut poświęca się na mycie, tym jest ono mniej dokładne. Automat z pewnością nie dotrze też do zakamarków samochodu i nie posprząta go w środku. Myjnie automatyczne są tańsze i bardziej dostępne, a czas oczekiwania na usługę – znacznie krótszy. Wśród ujemnych stron można wymienić mniejszą dokładność mycia, możliwość uszkodzenia lakieru oraz awarii maszyny dozującej chemię. Ta ostatnia porcjuje preparaty, których nadmiar może być niekorzystny dla pojazdu.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit